Stolački župnik don Rajko predslavio misno slavlje u NeumuU nedjelju, 31 kolovoza 2014. na blagdan Gospe od Zdravlja stolački je župnik don Rajko Marković, na poziv neumskog župnika don Ivice Puljića, predvodio misno slavlje u 11,00 sati u koncelebraciji mjesnih i okolnih svećenika i održao prigodnu propovijed povodom patrona župe i dana općine Gospe od Zdravlja.

Svećenici uz oltar, brojni ministranti oko oltara, pun kor skladnih pjevača, a dupkom puna crkva naroda Božjega. Prelijep osjećaj.

Dumo je propovijedao o obitelji i braku kao temeljnim jezgrama ljudskog i kršćanskog društva, pa je posebno zamolio Gospu od Zdravlja kao majku sv. Obitelji da nam izmoli od Boga milost da imamo zdrave obitelji, zdrave brakove i zdrav hrvatski narod u krilu svete Katoličke Crkve kojoj pripadamo punih 14 stoljeća.

Župnik don Ivica sve je nazočne pozdravio na početku sv. Mise, propovijedniku izrazio srdačnu dobrodošlicu, a na kraju zahvalio svima na lijepom sudjelovanju, a don Rajku na prikladnoj propovijedi.

Poslije sv. Mise neumski je župnik u župnoj kući sve svoje goste lijepo ugostio, a u čitavom se Neumu toga dana osjetilo da se zaista svečano slavi Patron župe i Dan općine.

{rokbox album=|neum2014| title=|Stolački župnik don Rajko predslavio misno slavlje u Neumu| thumbcount=|14|}images/stories/vijesti/2014/neum/*{/rokbox}