Stolački vjernici s krunicom uz KriževacU srijedu, 21. svibnja 2014. stolački su vjernici, predvođeni župnikom don Rajkom i časnim sestrama Slavom i Alojzijom obavili Gospinu pobožnost uz Križevac, brdašce u sredini Stoca.

Osim, u sve korizmene petke s pobožnošću križnog puta, stolački vjernici rado izlaze na Križevac i u Gospinim mjesecima svibnju i listopadu s Gospinom pobožnošću, te za još neke prigode kroz godinu.

U 18,30 sati vjernici su se okupili u podnožju Križevca gdje je župnik započeo moljenje Gospine krunice, koju su kasnije predmolili mladi i djeca. Nakon izmoljene krunice i Gospinih litanija, slijedila je sv. Misa na Križevcu kod zavjetnog križa koji je vjerni puk podigao 2000. godine, kad se slavila Jubilarna godina od Isusova rođenja po čitavom kršćanskom svijetu.

Sv. Misu je služio stolački dumo, a mladi i djeca su pod sv. Misom pjevali i čitali, župni ministranti ministrirali, a vjerni puk skupa sa časnim sestrama pobožno sudjelovao. Vrijeme je poslužilo fino, pa je ovo bio jedan pravi svibanjski Emaus u šetnji, molitvi, razmišljanju, pjesmi i duhovnom raspoloženju na naš stolački Križevac.

{rokbox album=|Krizevac2014| title=|Stolački vjernici s krunicom uz Križevac| thumbcount=|42|}images/stories/vijesti/2014/krizevac/*{/rokbox}