Studijski dan o Kristovu križuStudijski dan o Kristovu križu: Sukladno kalendaru susreta i slavlja u Godini vjere, a i 1700. obljetnici Konstantinova edikta davanja slobode kršćanskoj vjeri (313.), u našim hercegovačkim biskupijama, u srijedu 13. ožujka 2013. godine, ako Bog da, u Mostaru bi se održao Studijski dan o Kristovu križu pod naslovom In hoc signo vinces.

Jedna od tema Dana jest: Ljubav puka prema križu. Kako bismo ovu temu što bolje obradili pozivam vas braćo i sestre sve na suradnju. Stoga vas sve molim da mi ovih dana, do sljedeće nedjelje osobno ili telefonski javite: osobna imena koja u korjenu imaju križ, zatim toponime, mjesta, brda, uzvisine, polja, šume, livade i ostala mjesta koja nose imena po križu. Zatim nazočnost križeva na javnim mjestima u župi: brdo, polje, trg, raskrižje. Sve što podsjeća na križ javite mi ovih dana. Svima koji se uključe, unaprijed hvala.