Sv. Misa na Pješivcu u Novom groblju 2014.Stolački dumo Rajko, služio je godišnju sv. Misu na Pješivcu u Novom groblju u prvu nedjelju mjeseca svibnja, 4. svibnja 2014. u 11,00 sati. Okupilo se dosta svijeta, jer ovu nedjelju slavi 36 kuća, a od toga 20 Stolačke župe i 16 Aladinske župe.

Pod sv. Misom čitali su misna čitanja i ministrirali domaći mladi, a liturgijsko pjevanje je predvodila stolačka djevojačka skupina „Angelus“. Bilo je vrlo lijepo i svečano.

Dumo je u propovijedi rastumačio nedjeljno Evanđelje, o putovanju Isusovih učenika u Emaus i kako su Isusa prepoznali u lomljenju kruha, a onda se Dumo osvrnuo na Hodočašće mladih u Dubrovnik prošloga vikenda gdje je s 2 autobusa hodočastila i župa Stolac.

Poslije sv. Mise dumu je ugostio u svojoj obitelji Marinko Raič Beli koji je još lani zauzeo dumu za ručak. Župnik ima običaj prije ručka, ako ima vremena, obaći svaku slavljeničku kuću po dvije minute i čestitati domaćinu i njegovim ukućanima i gostima, ali ove nedjelje je imao popodne u gostima svećenike, pa se samo zadržao na ručku u obitelji koja ga je prva pozvala. Svaka sv. Misa na terenu župe je ujedno i prigoda da se rodbina i prijatelji vide, posjete i ne zaborave. Bogu hvala na ovakvm druženjima.

{rokbox album=|Pjesivac2014| title=|Stolački Dumo, dva župna Folklora i „Klapa 6“ na slavlju u župi Domanovići 2014.| thumbcount=|16|}images/stories/vijesti/2014/pjesivac/*{/rokbox}