U groblju Riđica slavljena sv. Misa povodom Svih Svetih 2017.U utorak, 31. listopada 2017. po ustaljenom običaju, na uočnicu Svih Svetih, koje su mještani Riđice uzeli za svoje zaštitnike, u groblju Riđica u 15,00 sati sv. Misu služio je stolački župnik don Rajko Marković.

Na sv. Misi sudjelovalo je nekoliko desetaka vjernika koji su se došli pomoliti za svoje pokojne. Pod sv. Misom mladi su ministrirali i čitali. Don Rajko je uputio prikladnu propovijed okupljenom puku, naglasivši da sigurno među svim svetima ima i naših pokojnika očeva i majki, djedova i baka, koji su svojim životom na zemlji zaradili mjesto kod Boga u nebu, a koji se nalaze u čistilištu, mi se za njih molimo da ih dobri Bog preko naših molitava nagradi vječnim životom u nebeskom kraljevstvu.

Poslije sv. Mise vjernici su po običaju ponijeli od kuće ića i pića pa smo se svi malo počastili, uz ugodan razgovor, na izlazu iz groblja, a onda je Dumo obišao preostale tri kuće u Riđici u kojima još uvijek po netko živi. Bogu hvala za ovakve obiteljske susrete na grobovima svojih predaka.

{rokbox album=|ridjica| title=|U groblju Riđica slavljena sv. Misa povodom Svih Svetih 2017.| thumbcount=|13|}images/stories/vijesti/2017/ridjica/*{/rokbox}