U Stocu proslavljena dva Zlatna jubilejaU nedjelju, 26. siječnja 2014. pod sv. Misom u 11,00 sati stolačka dva bračna para: Marijan i Janja Baković, te Vlatko i Anka Marić proslavili su svoje zlatne jubileje, 50.-tu obljetnicu kršćanskog braka u krugu svoje djece, unučadi i praunučadi.

Na početku sv. Mise, koju je predvodio za sav puk Božji stolački dumo Rajko, pozdravio je slavljenike i njihove potomke na što je okupljeni puk uzvratio srdačnim pljeskom. Prije sv. Mise slavljenici su se ispovijedili, a pod sv. Misom pričestili.

Na kraju sv. Mise dumo im je održao prigodno slovo, blagoslovio ih, a poslije blagoslova uručio im biskupovu čestitku, a i dumo im je uručio prigodne darove križ i krunicu. Poslije misnoga slavlja uslijedilo je slikanje i čestitanje u crkvi, a onda se slavlje nastavilo u obiteljskim domovima uz nazočnost obitelji, rodbine i ptrijatelja. Kako je lijepo kad djeca znaju uzvratiti ljubav svojim roditeljima na ovako lijep i dostojantsven način.

{rokbox album=|jubilej2014| title=|U Stocu proslavljena dva Zlatna jubileja| thumbcount=|26|}images/stories/vijesti/2014/jubilej/*{/rokbox}