Uskrs u Stocu 2012.Na Uskrs ove godine u Stocu je bilo lijepo i svečano. Sv. Misu u 1100 sati predvodio je i vjernicima uputio prikladnu riječ stolački župnik don Rajko. Ministriralo je 40-ak ministranata, a svi župni zborovi zajednički s kora predvodili su liturgijsko pjevanje uz zvuke župnih orgulja. Dan je bio sunčan pa je vjerni puk ispunio crkvu do posljednjeg mjesta, a isto toliko ga je bilo i na župnom platou pred crkvom.

Župnik je, nakon evanđelja, pročitao biskupovu čestitku svima nazočnima, a onda i sam čestitao svim župljanima Uskrs i uskrsne blagdane u svoje ime, u ime svih čestitara iz čitavoga svijeta, te u ime časnih sestra koje djeluju u stolačkoj župi. Posebnu radost ovom velikom danu dalo je četvero novih krštenika, koji su u rukama svojih kumova, a uz pratnju svojih roditelja primili krst u vjeri crkve i postali članovi velike katoličke obitelji. Svi su se roditelji i kumovi prije sv. Mise ispovijedili i preko sv. Mise pričestili.

Poslije sv. Mise okupljeni puk se nastavio družiti pred župnom crkvom uz čašicu pića i ugodnog razgovora, koji nam je svima potreban. Nakon crkvenog susreta stočani su se nastavili družiti u svijim obiteljima sa svojom rodbinom i prijateljima, koji su stigli za ovu veliku Svetkovinu iz čitavoga svijeta.

{rokbox album=|uskrs2012| title=|Uskrs u Stocu 2012.| thumbcount=|13|}images/stories/vijesti/2012/uskrs/*{/rokbox}