Uskrs u Stocu, 31. ožujka 2013.Najveća svetkovina u godini Uskrs u Stocu je proslavljen vrlo lijepo i svečano. Stolački vjerni puk ispunio je župnu crkvu sv. Ilije Proroka do posljednjeg mjesta, a tako i plato pred crkvom. Svečanu sv. Misu u 11,00 sati predvodio je stolački župnik don Rajko uz asistenciju naših bogoslova i veliki broj ministranata. Oko oltara natiskala su se djeca, koja uvijek Dumu spremno poslušaju kad ih pozove da dođu oko oltara, jer su oni najljepša ikebana koja može u svečanim Misama zakititi oltar i crkvu.

Crkveno pjevanje s kora predvodio je Veliki zbor mladih, a sva crkvena zajednica je glasno i skladno molila i pjevala. Župnik je nakon Evanđelja pročitao čestitku našeg biskupa Ratka, a onda na kraju i župnik u ime svoje, u ime brojnih čestitara župljana i prijatelja iz Domovine i svijeta koji su ovih dana čestitali, te u ime župnih časnih setara Slave i Alojzije svemu okupljenom puku čestitao Uskrs, na što je sva crkva u jedan glas odgovorila: Hvala također.

Poslije sv. Mise, na poziv Dumin, narod se zadržao pred crkvom u razgovoru i čestitanju uz čašicu pića i uskrsna jaja. Poslije je svijet pošao na zajednički obiteljski ručak, a župna su zvona još jedanput oglasila radost Uskrsa u Stocu.

{rokbox album=|uskrs2013| title=|Uskrs u Stocu, 31. ožujka 2013.| thumbcount=|19|}images/stories/vijesti/2013/uskrs/*{/rokbox}