Velika Subota u Stocu, 19. travnja 2014.Čitavu Veliku Subotu stolački je puk bio u znaku Groba Isusova. Vjernici su dolazili u crkvu i molili se, razmatrali i razmišljali o Isusu. U 20,00 sati započeli su obredi pred crkvom, koje je predvodio stolački župnik don Rajko. 

Večerašnji se obredi dijele u četiri dijela: Služba svjetla, Služba riječi, Krsna služba i Euharistijska služba.

I večeras se svijet odazvao u velikom broju. Veliki zbor mladih na koru, 30 ministranata obučenih oko oltara, bogoslov Damir i sjemeništarac Stanko u asistenciji, sestra Alojzija je vrlo lijepo okitila crkvu, oltare i grob Isusov, a sestra Slava donijela jelo na blagoslov što su učinile i mnoge domaćice iz župe, pa smo se tim jelom poslije sv. Mise okrijepili nakon dugog korizmenog posta.

Dumo Rajko je u svoje ime, u ime svih čestitara, župljana i prijatelja iz Domovine i svijeta i u ime časnih sestara svima nazočnima čestitao Uskrs i sve uskrsne blagdane. Cijela je crkva složno pjevala uskrsne pjesme a pogotovo na kraju Kraljice neba.

Nakon svega porograma u crkvi sva tri župna zvona su svečano svojim milozvučnim tonovima objavila uskrsnu radost svemu puku stolačkomu. Bogu hvala!

{rokbox album=|velikasubota2014| title=|Velika Subota u Stocu, 19. travnja 2014.| thumbcount=|35|}images/stories/vijesti/2014/velika_subota/*{/rokbox}