Veliki Četvrtak u Stocu 2012.Veliki Četvrtak u Stocu proslavljen je dostojanstveno kako i dolikuje ovom svetom danu. Točno u 1800 s. svečana procesija uputila se sa župnog platoa ispred crkve u župnu crkvu. Naprijed su ministranti nosili križ i svijeće, zatim su krenuli ostali ministranti njih 30-ak, pa Prvopričesnici njih 40, zatim mladići s gorućim bakljama u ruci, pa Apostoli koje su predstavljali ovogodišnji stolački maturanti i na kraju Dumo don Rajko. Dok je procesija ulazila u crkvu pjevači svih stolačkih zborova predvodili su prigodnu pjesmu i predvodili cijelo liturgijsko pjevanje.

Poslije propovijedi župnik je oprao noge apostolima, kao što je to učinio Isus svojim apostolima prije 2000 godina. Nakon toga su se okupljenom opuku predstavili stolački ovogodišnji prvopričesnici, pod ravnjanjem časne sestra Alojzije, koji će se prvi put pričestiti na Mali Uskrs ove godine.

I na kraju Mise po starom kršćanskom običaju Presveto je prenešeno na pokrajnji oltar, gdje je pobožni puk ostao u molitvi dugo u noć.

{rokbox album=|velikicetvrtak2012| title=|Veliki Četvrtak u Stocu 2012.| thumbcount=|18|}images/stories/vijesti/2012/veliki_cetvrtak/*{/rokbox}