Veliki Četvrtak u Stocu, 28. ožujka 2013.I ove godine Veliki Četvrtak u Stocu proslavljen je vrlo dostojanstveno i svečano. Na početku sv. Mise u punu crkvu vjernika ušla je svečena procesija na čelu s križem, svijećama, ministrantima, ovogodišnjim Prvopričesnicima u pratnji sestre Alojzije, bakljonošama, apostolima čiji su predstavnici ovogodišnji maturanati, sjemeništarcem, bogoslovom i župnikom. Ulaz procesije pratili su prikladnom pjesmom crkveni pjevači s kora predvođeni djevojačkom skupinom „Angelus“.

Na početku je župnik don Rajko sve pozdravio i naglasio da se večeras spominjemo uspostave dvaju sakramenata sv. Euharistije i sv. Reda. Poslije prigodne propovijedi, koju je okupljenom puku uputio župnik, predstavili su se ovogodišnji Prvopričesnici koje je za ovu prigodu pripremila s. Alojzija, a koji će se prvi put pričestiti na Mali Uskrs.

Poslije je dumo po već ustaljenom običaju oprao apostolima – ovogodišnjim maturantima noge, nakon čega je slijedila Molitva vjernika, predvođena Prvopričesnicima. Poslije pričesti župnik je prenio Presveti Sakramenat na pokrajnji oltar uz pjesmu „Divnoj dakle“. U tišini i šutnji su se vjernici razišli svojim kućama, a crkva je za molitelje i dalje bila otvorena. Apostoli su skupa sa svojim dumom navratili u Dvoranu za mlade na prigodno čašćenje.

{rokbox album=|cetvrtak2013| title=|Veliki Četvrtak u Stocu, 28. ožujka 2013.| thumbcount=|25|}images/stories/vijesti/2013/veliki_cetvrtak/*{/rokbox}