Stolački Folkloraši na Miholjdanskim susretima u Prenju 2015.Članovi HKUD-a „Stolac“ iz Stoca-Hercegovina, koji smo ujedno i sastavni dio Velikog crkvenog pjevačkog zbora „Mladi“ župe sv. Ilije Proroka u Stocu, snimili smo u nedjelju 27. rujna 2015. sa svojim Dumom Rajkom jedan dio poznate liturgijske pučke pjesme „Zdravo Tijelo Isusovo“.

Naime mnogi stolački iseljenici iz svijeta, a i drugi vjernici zaželjeli su da stolački „Župni zbor“ snimi i objavi u javnosti ovu lijepu liturgijsku pučku pjesmu stolačkoga napjeva kako bi je naši iseljenici i svi ljudi dobre volje po svijetu mogli slušati,

te se tako Stočani s nostalgijom mogli sjećati svoga rodnog kraja i svoje stolačke župe, a svi ostali duhovno uživati. S ljubavlu smo snimili jedan dio ove predivne pjesme i stavljamo je na župni portal, a šaljemo je i drugim portalima kako bi je zainteresirani mogli poslušati i tako se duhovno obogatiti.

{youtube}CxOzvPfU7Wo|560|315|0{/youtube}