POLNOĆKA I BOŽIĆ

U nedjelju, 24. 12. je četvrta nedjelja došašća a svete mise će biti kao i svake nedjelje: 8, 9:30 i 11 sati. Također, toga dana je badnjak. Mi ćemo u ponoć imati svetu misu polnoćku a nakon mise ćemo ostati ispred crkve na veselanju, čestitianju i čašćenju. Zamolit ću, kao i do sada naše folkloraše da se organiziraju oko ovog dijela slavalja. Na Božić, 25. 12., ćemo imati svetu misu u župnoj crkvi u 11 sati. Na obje svete mise pjeva veliki zbor. I nakon ove svete mise ćemo ostati u božićnom ozračju u crkvenom dvorištu. Molio bih mjerodavne, da za ove velike dane, osiguraju parking na igralištu.

BOŽIĆNA ISPOVIJED

Božićna ispovijed u župnoj crkvi će bit u utorak 19. 12. 2023. u 9, 11, 16 i 18 sati.
Nakon ispovijednog termina u 18 sati će biti misa za pokojnog don Ljubu Planinića jer je toga dana prva godišnjica njegove smrti.
Odazovimo se na svetu ispovijed i u svojim molitvama preporučimo dragom Bogu našega pokojnog Don Ljubu Planinića.

BOŽIĆNI KONCERT U STOCU

Ove godine je organiziran BOŽIĆNI KONCERT, pod nazivom “Radujte se narodi”, u KCS (Kulturnom centru Stolac). Nastupit će Tamburaški orkestar Mostar i nekoliko združenih zborova, solista i klapa. Nastupit će i naš stolački zbor. Ovo je sigurno jedna vrijedna stvar koju se isplati poslušati i pogledati
Pozivam sve koji mogu doći, neka dođu. Ulaz je slobodan.
Koncert je planiran u petak 29. 12. 2022. u 19 sati. DOBRODOŠLI!

SVETE MISE U ŽUPNOJ CRKVI U STOCU

U nedjelju, 24. 12. 2023. u župnoj crkvi u Stocu su mise u 8 i 9:30 i 11 sati.
U nedjelju, 31. 12. 2023. u župnoj crkvi u Stocu su mise u 8 i 9:30 i 11 sati.

MISE ZORNICE

Do nedjelje 24. 12. ćemo nastaviti sa slavljem misa zornica u 6:30 sati. Prije zornice, oko 6 sati, će započeti ispovijed, kao što je to bio običaj od početka adventa. Iskoristimo ovo vrijeme za duhovnu obnovu.

RASPORED BLAGOSLOVA KUĆA

Srijeda, 27. 12. – 1 GRUPACIJA – Od crkve prema kružnom toku

Četvrtak, 28. 12 – 2 GRUPACIJA – Ispod Nameksa do groblja

Petak, 29. 12. – 3 GRUPACIJA – od puta za groblje prema zapadu

Subota, 30. 12. – 4 GRUPACIJA – Od goblja prema brdu

Utorak, 2. 1. – HUMSKA ULICA – Od Nameksa prema zgradama I, II i III.

Srijeda, 3. 1. – Hrvatskih Branitelja, Ruđera Boškovića, Kneza Domagoja, don Lazara Lazarevića. Polazimo od elektre.

Četvrtak, 4. 1. – Krajšina i Gorica

Petak, 5. 1. – Poprati, Masline i Kukavuša

Ponedjeljak 8. 1. – Ćemalovina, Rivine, Kremenac, Pješivac Kula i Borojevići.

Početak blagoslova kuća će biti u 9 sati. (Naravno, ne mogu u to vrijeme biti u svakoj kući) Ovaj raspored je ovako zamišljen i nadam se da ćemo ga ispoštovati. No, uvijek se može dogoditi nešto izvanredno te ugroziti ovo što je planirano. Stoga vas molim za razumijevanje. O eventualnim promjenama ćemo vas obavijestit na najzgodniji način.

Prva Pričest

Slavlje Prve svete pričesti će u našoj župi će bit na mali uskrs, 7. travnja 2024.

Krizma

Slavlje sakramenta Svete Krizme u našoj župi će bit u subotu, 1. lipnja 2024.